Меню сайту
Міні-чат
200
Наше опитування
Що ви шукаєте на цьому сайті?
Всього відповідей: 145
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Коментарів: 89
Форум: 29/42
Зображень: 1817
Новин: 142
Скачано: 53
Гостьова: 56
Тести: 1
Форма входу
Архів записів
Моя кнопочка

 
Скопіюйте цей код:

<a href="//tehnologi.at.ua/">
<img src="//tehnologi.at.ua/
first/knopa2.jpg"
 border="0"></a>

Виховання — це вплив на серця тих, кого ми виховуємо. Діяти ж на серце можна тільки гіпнотизацією, якій так піддаються діти,— гіпнотизацією, заразливістю прикладу... І тому все або 0,999 виховання зводиться до прикладу, до  виправлення й удосконалювання  свого  життя.

Лев Толстой


 

Я гадаю, що не тільки важко, а й не­можливо добре виховати дітей, якщо ти сам поганий; і що вихованця дітей є тільки самовдосконалювання, в якому ніщо не допомагає так, як діти.

Лев Толстой


 

Отже, сільський учитель виховується серед народу. Ми уявляємо його людиною здоровою, фізично розвиненою і сильною; в ньому є й суто російське завзяття; фізичну силу і завзяття народ вельми шанує. Але ця сила й завзяття дістають у ньому розумне застосування, допомагаючи йому зблизитися з людьми. У вільний від занять час він ходить по селу, допомагає там і тут ділом і порадою. ...Ще більше,  ніж цією  кмітливістю і  фізичною  силою,  сільський учитель зближується з народом через свої знання.

В.  І.  Водволов


 

...Особа вчителя відіграє величезну роль. За нормальних умов учитель — дуже великий авторитет для дітей. Для багатьох дітей він — ідеал, і в своїх відповідях на запитання, ким вони хочуть бути, маленькі школярі часто відповідають: «Учителем». Ще частіше вони називають учителя, якщо їх просять назвати найкрасивішу людину, найрозумнішу або найкращу.

П. П.  Блонський


 

Ті самі діти добре поводять себе на уроках одного вчителя і погано — на уроках іншого. Учитель у встановленні дисципліни відіграє величезну роль. Найкраще діти поводять себе на уроках учителя, який має такі якості: 1) спокійний, урівноважений; 2)  такий, що ставить перед дітьми певні, ясні для них, тверді, але посильні вимоги; 3) не принижує особи дитини і розуміє психологію дітей,

П. П.  Блонський


 

...Учитель, який нервовий сам і нервує дітей, сьогодні вимагає одного, завтра іншого, а післязавтра нічого не вимагає, дуже дезорганізує дітей.

П. П.  Блонський


 


Ті самі діти в одного вчителя учаться добре, а в іншого лінуються. Порівняльні обстеження показали, що найбільше діти лінуються в учителів, які мають такі недоліки: 1) самі не цікавляться своїм предметом; 2) погано володіють технікою ведення уроку; 3) не рахуються з дитячими інтересами.

П. П.  Блонський


 

Я вважаю, що виховання є вираз політичного кредо педагога, а його знання є допоміжними.

А. С. Макаренко


 

Раніш, ніж ви почнете виховувати своїх дітей, перевірте вашу власну поведінку.

А. С. Макаренко


 

Ніякі рецепти не допоможуть, якщо в самій особі вихователя є великі хиби.

А. С. Макаренко


 

Чому повинні бути недоліки? Хто це вигадав: «Ось мої недоліки, ось мої позитивні риси». Актив — пасив, і всі задоволені. Недоліки о, позитивні риси є — все, як належить. Я вважаю, що педагог не повинен допускати ніяких недоліків, і наші учні не повинні думати, що вони мають право на недоліки. Ми повинні вимагати від людини ідеальної поведінки (інша річ, що ми не завжди її досягаємо). І тоді буде якесь наближення до ідеала.

А. С. Макаренко


 

Виховання такого дисциплінарного тону буде успішним тільки тоді, якщо само керівництво подає приклад у цьому ж напрямі. Якщо, наприклад, колектив у строю або групою вирушає куди-небудь пішки, а начальник закладу або педагоги користуються екіпажем або машиною, то можна наперед сказати, що ніякий особливий дисциплінарний тон не буде вихований.

А. С. Макаренко


 

Потрібна маленька монографія на таку тему, як вплив одягу вчителя на характер учнів, вплив міміки вчителя на виховання характеру учня. Все це найдрібніші деталі, які вимагають уваги. Адже навіть Гоголь у своєму «Ревізорі» звернув увагу на те, що інший вчитель таку фізіономію скорчить, що хоч святих винось.

А. С. Макаренко


 

Я повинен бути естетично виразним, тому я жодного разу не вийшов з непочищеними чобітьми або без пояса. Я тож повинен мати якийсь блиск, в міру сили та змоги, звичайно. Я теж повинен бути таким радісним, як колектив. Я ніколи не дозволяв собі мати сумне обличчя. Навіть, коли в мене були неприємності, коли я хворий, я повинен уміти не виявляти цього перед дітьми.

А. С. Макаренко


 

Я без жалю звільняв прекрасних педагогічних працівників тільки тому, що вони завжди якусь журбу розводили. Доросла людина в дитячому колективі повинна вміти гальмувати, приховувати свої неприємності.

А. С. Макаренко


 

...Метод наслідування у вихованні має велике значення. Як же дитина вас наслідуватиме, якщо ви будете весь час з кислою фізіономією, з таким виглядом, ніби ви жертвуєте вашим життям.

А. С. Макаренко


 

...Які б ви не були ласкаві, цікаві в розмові, добрі й привітні, які б ви не були симпатичні в побуті та на відпочинку, якщо ваша робота супроводиться невдачами й провалами, якщо на кожному кроці видно, що ви своєї справи не знаєте, коли все у вас кінчається браком або «пшиком»,— ніколи ви нічого не заслужите, крім зневаги, іноді поблажливої й іронічної, іноді гнівної й нищівно ворожої, іноді настирливо шельмуючої.

А. С. Макаренко


 

Всі суперечки, що були у мене з педагогами і з старими наркомосівськими працівниками, і виникали з такого уявлення про пару — учитель плюс учень. Повторюю — такої пари немає. А що є? С школа, організація, колектив, загальний стиль всієї роботи.

А. С. Макаренко


 

...Я дуже терпів від цього, коли до мене потрапляли вихователі, самі невиховані. Я витратив кілька років життя і роботи, бо даремно сподівався, що цей невихований вихователь буде нам когось виховувати. Потім я прийшов до глибокого переконання, що краще зовсім не мати вихователя, піж мати вихователя, який сам невихований... Які результати могли бути від такої роботи? Тільки розклад колективу. Інших результатів не могло бути.

А. С. Макаренко


 

Кращим знаряддям виховання є особа педагога, його приклад, здатний викликати наслідування.

В. М. Сорока-Росинський


 

У педагогіці і дидактиці дужо багато сказано про індивідуальний підхід до учнів, про особу педагога як про найважливіший, мабуть, фактор виховання, про значення прикладу, який подає педагог. Але нічого не сказано про індивідуальний підхід до самого педагога, про те, що таке його особистість.

В. М. Соропа-Росинський


 

Учитель найчастіше розглядається як проста арифметична сума тих чеснот, які йому належить мати. Якщо вони є в нього на всі 100% — відмінний педагог; на 75% — добрий, на 50%—посередній, нижче за 50% — поганий. Звичайно, це не так: кожний педагог зовсім не матрац, набитий чеснотами, а особистість, певний склад характеру, особлива «порода» — кожний у своєму стилі.

В. М. Сорока-Росинський


 

Програми в усіх школах одні й ті ж, підручники однакові, але школи різні, тому що різні вчителі. Школа — це передусім учитель. Особистість учителя — наріжний камінь виховання.

В.О. Сухомлинський


 

...Пізнання дитиною світу починається з пізнання людини, а людина відкривається перед дитиною в образі матері, батька і вчителя.

В.О. Сухомлинський


 

Без особистості педагога — авторитетної, незламної, непохитної в очах вихованців — ідеал перетворюється в покинутий прапороносцем прапор, що лежить мертвим шматком тканини. Корінь багатьох бід виховання саме й криється на тому, що часто вихованця закликають іти за прапором в той час, як цей прапор ніхто не несе. Бути прапороносцем ідеалу, нести на своєму прапорі вогонь ідеального — ось у чому секрети педагогічного авторитету.

В.О. Сухомлинський


 

...Улюбленим учителем підлітка, юнака, дівчини стає той, хто щодня відкривається перед допитливим юним розумом і полум'яним серцем якоюсь новою гранню. Якщо ви хочете бути улюбленим учителем, турбуйтесь про те, щоб вихованцю вашому було що у вас відкривати. Якщо ж ви кілька років один і той самий, якщо день, що минув, нічого не додав до вашого багатства, ви можете стати осоружним і навіть ненависним.

В.О. Сухомлинський


 

Як вогню бійтеся інтелектуального окостеніння. Серця і розум юнацтва можна завоювати в наші дні тим сплавом моральної краси й інтелектуального багатства, який відкриває перед юнацтвом все нові й нові якості людини.

В.О. Сухомлинський


 

Учитель на все життя запам'ятовується людям як особистість, як характер, як індивідуальність, як ті «Іван Казимірович» або «Ніна Вікторівна», які неповторні, єдині в долі даної людини. Мені здається, сила дії уроку, його запам'ятовуваність, а головне — органічна сплетуваність чогось пізнаного розумом з чимось таким, що увійшло у волю і совість, тобто ідеал поєднання навчання з вихованням,— цілком залежить не від якихось теоретичних  хитромудрощів  учених педологів і методистів, а саме від особи самого вчителя, від його персональної чарівливості, від оригінальності його характеру, від виразності і небанальності його поведінки в класі.

Марієтта Шагінян


 

Людина, в даному разі педагог, тільки людина несе в самій собі зв'язок мислення з робленням, свідомості з моральністю, розуму з поведінкою і тільки сама людина, якщо вона не формаліст, не сухар, не перетворюється на — «від— до», може в школі «освічувати», тобто дати цілісний образ дитині, учневі, одночасно даючи йому знання і моральні підвалини, одночасно навчаючи і виховуючи.

Марієтта Шагінян


 

Треба це добре пам'ятати, коли ми порушуємо проблему вдосконалення вчителів: без вільного розв'язування творчої ініціативи педагога, без вільного виявлення його творчої особистості, без уваги до його індивідуальності, характеру, нахилів, одним напихуванням новими і новими «предметами» на курсах удосконалення, мені здається, ми не зможемо створити потрібний нам тип педагога.

Марієтта Шагінян


 

Довір'я і повага учнів приходять до вчителя не тільки за те, що він дає знання із свого предмета, а й тому, що він чесна людина, добрий, щирий старший друг, здатний привернути до себе колектив класу, зрозуміти і відчути особливості характеру кожного і вчасно надати допомогу.  Славна  країна  талановитими вчителями!

Олексій Сурков


 

Рахунок, який пред'являють до педагога і до митця — один й той самий: що вони собою являють — особистість чи тільки професію. Особистість — це і світогляд, і індивідуальні особливості хисту, і принадність особиста, і чуйність, і школа. Постійна школа життя. Все разом і породжує неповторний  метод  педагога,  так  само  як  актора,  режисера,  музиканта. Нема особистості — нема вчителя, як немає й митця. З цим сусідить, звісно, і проблема професіональної майстерності.

Сергій Герасимов


 

Коли я думаю про те, якої колосальності й ваги ратне завдання розв'язали люди нашого покоління у минулій війні, мені хочеться низько вклонитися і нашим учителям. Добрий учитель виховує і своєю особистістю, а отже, скромністю своєю, вірністю  покликанню, самовідданістю...

Савва Данеулов


 

Існує думка: діти люблять вродливих учителів. Хочеться уточнити: дітям здаються гарними розумні вчителі. Інакше кажучи, знаючі, талановиті, добрі, справедливі. Ось чому ця сором'язлива людина в толстовці, яка йде зараз шкільним коридором, ледь не торкаючись плечем стіни і ніби просить у неї захисту, навічно стала твоїм ідеалом.

Савва Данеулов


 

Учитель повинен, нарешті, постійно прагнути удосконалювати свої дидактичні знання і навички. Суть освіти значно більшою мірою полягає у всезагальності й універсальності поглядів, ніж у кількості знань. Нехай тому кожен постійно вивчав, крім навчальних посібників з різних галузей ви­кладання, також твори, присвячені аналізові і викладу загальнопедагогічних,  дидактичних  і  методичних  питань.

А. Дістервег


 

Не ухиляйтеся від вивчення психології (цього духовного природознавства) і антропології взагалі (цього світоча педагогіки) і від дослідження основних, принципів загальнолюдського розвитку!

А. Дістервег


 

Якщо вчитель не знає духовної і фізичної природи людини, не знає законів її природного розвитку, як може він навчати, викладати і виховувати відповідно до природи?

А. Дістереег


 

Якщо педагогіка хоче виховувати людину в усіх відношеннях, то вона повинна попереду пізнати її також в усіх відношеннях.

Я.Д. Ушинський


 

Педагогіка — не наука, а мистецтво,— найобширніше, складне, найвище й найнеобхідніше з усіх мистецтв. Мистецтво виховання спирається на науку. Як мистецтво складне й обширне, воно спирається на безліч обширних і складних наук; як мистецтво, воно, крім знань, вимагає здібності й нахилу, і як мистецтво ж, воно прагне до ідеала, якого вічно намагаються досягти і який цілком ніколи недосяжний: до ідеала довершеної людини. Сприяти розвиткові мистецтва виховання можна тільки взагалі поширенням серед вихователів тих найрізноманітніших антропологічних  знань,  на  яких  воно  грунтується.

Я.Д. Ушинський


 

Чи треба говорити про значення психології для педагога? Мабуть, треба, якщо і в нас так мало хто з педагогів звертається до вивчення психології. Звичайно, ніхто не має сумніву в тому, що головна діяльність виховання відбувається в галузі психічних і психофізичних явищ; але звичайно розраховують в цьому випадку на той психологічний такт, який більшою чи меншою мірою властивий кожному, і гадають, що вже самого цього такту досить, щоб оцінити істину тих чи інших педагогічних заходів, правил та напучувань.

Я.Д. Ушинський


 

Ми не кажемо педагогам — робіть так чи інакше; але кажемо їм: вивчайте закони психічних явищ, якими ви хочете керувати, і робіть, керуючись цими законами і тими обставинами, в яких ви хочете їх застосувати. Не тільки обставини ці без краю різноманітні, але й самі вдачі вихованців не схожі одна на одну. Чи можна ж при такій різноманітності обставин виховання й виховуваних індивідуумів зумовлювати які-небудь загальні виховні рецепти?

Я.Д. Ушинський


 

Вихователь повинен прагнути пізнати людину такою, якою вона є в дійсності, з усіма її слабкостями і в усій її величі, з усіма її буденними, дрібними потребами і з усіма її великими духовними вимогами... Тоді тільки буде він спроможний черпати в самій природі людини засоби виховного вплину, а засоби ці величезні!

Я.Д. Ушинський


 

Педагогічні заходи й методи виховання дуже різноманітні, і тільки обізнаність з усією цією різно­манітністю може притупати вихователя від тієї впертої однобічності, яка, на жаль, надто часто зустрічається в педагогів-практиків, не обізнаних з педагогічною літературою. І скільки лиха може заподіяти рутина одного такого педагога, якщо вона помилкова! Страшно подумати, що вона робить свій згубний вплив на тридцять, іноді навіть на сорок людських поколінь.

Я.Д. Ушинський


 

...Поодинока, недовголітня досвідченість, хоч би їй було сорок чи п'ятдесят років, ніщо перед досвідом кількох століть, в якому зосередилися результати педагогічної діяльності незчисленної кількості, принаймні таких самих, як і він, педагогів, між якими було багато видатних талантів та незвичайних осіб, які віддали всі свої сили справі виховання.

Я.Д. Ушинський


 

Якщо ж не можна братися абияк, з нальоту, до виховання дитини, то тим більш не можна з абияки­ми теоретичними відомостями розпочинати справу виховання народу.

Д. І. Писарєв


 

Навчаючи  інших, теж  навчаєшся.

Микола  Гоголь


 

Чим гірше сам учитель знає предмет, якого він навчає, чим менше він його любить, тим йому необхідніші суворість і примус; навпаки, чим більше вчитель знає і любить предмет, тим  природніше  й вільніше його викладання.

Лев Толстой


 

Людина не може вчитися в іншої людини, коли та людина, що навчається, знає стільки ж, скільки й та людина, яка навчає. Учитель арифметики, який не знає алгебри, мимоволі припиняє своє навчання арифметики, як тільки його учень добре засвоїв чотири арифметичні дії.

Лев Толстой


 

Учитель на селі повинен бути енциклопедистом, у нього при школі повинна бути широка по всім галузям наук бібліотека.

Степан Васильченко


 

...Я вважаю, що основа педагогічної підготовки — широка загальна освіта, знання і розуміння людей, обізнаність у філософських питаннях, інтенсивний громадський інтерес. Якщо педагог позбавлений цього, він — педагог без фундаменту.

П. П. Блонський


 

Звичайно, вчитель повинен бути освіченою людиною. Але що таке освічена людина? «Народний учитель повинен бути енциклопедистом»,— ось уже понад десять років я чую цю безглузду фразу... Та якби ідеал енциклопедизму і був здійснений у наш час величезного зростання знань, то все ж він не є ідеалом освіти. Той, хто вивчив усі томи енциклопедичного словника, тим самим ще далеко не став освіченою людиною. Знання, наука — це не спіле яблуко, яке треба тільки з'їсти. Освіта не готовий продукт, а процес, як моральність не тотожна моральному самовдоволенню («Я вже досягнув ідеалу!»), а є самий процес морального життя. Так само як справжня, істинна моральність є прагненням до моральності, так і освіченість є прагненням до освіченості, безперервна, наполеглива і пристрасна робота над своєю освітою. І тільки така людина, а не всезнайко, і в освіченою людиною. Справжній учитель не енциклопедичний словник, а Сократ.

П.П. Блонський


 

Вчитель — це перший, а потім і головний світоч в інтелектуальному житті школяра; він пробуджує в дитини жадобу знань, повагу до науки, культури, освіти.

В.О. Сухомлинський


 

Не можна уявити собі місії вихователя без багатого життя в світі книг. Бібліотека вчителя, що поповнюється з тижня на тиждень,— це джерело думки, моральної енергії. Знання, взяті з книг, стають його власним багатством, його сумлінням. Справжній учитель переживає знання як радість особистого  прилучення до духовних багатств, створених людством.

В.О. Сухомлинський


 

У центрі етичного Я вчителя стоїть його ставлення до знань, розумової праці, науки, освіченості, чи­тання, книжки. В образі свого вихователя діти повинні бачити безмежну відданість розумовому життю, науці. Дітей скоряє закоханість учителя в знання. Якщо ви хочете, щоб вас шанували, будьте провідником дітей на стежці подиву, зачудування істиною, яку ви відкриваєте разом з дітьми, а дітям здається, що відкривачі — вони, ви тільки їх помічник, без якого вони не можуть обійтися. Найтонше діти пізнають вашу працю тоді, коли з вашою допомогою вони мислять, відкривають істину, зачудовуються і дивуються.

В.О. Сухомлинський


 

Учитель готується до гарного уроку все життя... Така духовна і філософська основа нашого фаху і технологія нашої праці.

В.О. Сухомлинський


 

...Щоб відкрити перед учнями іскорку знань, учителю треба ввібрати море світла, ні на хвилю не відходячи від променів вічно сяючого сонця знань людської мудрості.

В.О. Сухомлинський


 

Є дуже цікава закономірність педагогічної праці: передача знань не відбувається прямолінійно — ось це учитель сьогодні взнав і ось це він передає своїм вихованцям. Убоге й обмежено життя школярів, учитель яких покладається лише на те, що напередодні уроку ніде і візьме те, що необхідно віддати, передати.

В.О. Сухомлинський


 
 

Досвід роботи     Моя творчість     Проекти     Роботи учнів     Ваші відгуки

 
Пошук

Хмаринка тегів
Олімпіада Об'єкти праці конкурс вишивка майстер-клас м'яка іграшка технології виставка прикраси Вироби учнів Листівка Шкільний музей народне мистецтво курси аплікація творчість ідеї до свята обмін досвідом ідеї для творчості народна іграшка бісероплетіння народні свята писанка подарунки Спілка майстрів Галерея народного мистецтва м/яка іграшка проект Освіта єднає Україну Рушник
Фотохмаринка
Друзі сайту

Черкаський ОІПОПП
Творческая мастерская
Мастерство
Кабінет трудового навчання
Клуб учителів
Слово вчителя
Популярна технологія
Семиделухи
Майстриня
Трудове навчання (102)
WEB-сайт Палія Ю.В.
Cайт Шевченко Г. В.
Cайт Фоміної Н. Е.
Трудове навчання 
Сайт СПШ №20 
Сайт ЗОШ №12 

Корисні посилання

Інститут ІТ
ПедПреса
Світова бібліотека
Бібліотека школяра
Дублирин

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Новини освіти


Copyright Katrin © 2024 -