20 серпня в м. Черкаси відкрився Черкаський обласний осередок Національної Спілки майстрів народного мистецтва України.
Шлях до цієї події був довгий та вкритий перепонами. Незважаючи ні на що, майстри підтримали Мартинову Ольгу Михайлівну - голову Черкаського осередку та допомогли з оформленням Галереї.
Тепер майстри та всі творчі люди мають приміщення для зустрічей, проведення майстер-класів.... Читати далі »
Після довгого та напруженого навчального року необхідний повноцінний відпочинок. Вчителі трудового навчання вирішили провести останнє методичне об'єднання на природі. Спілкування в колі колег та друзів вийшло чудовим.
Подробиці проведення МО на свіжому повітрі запрошую переглянути в ... Читати далі »
Кожен учитель має ознайомитись з нормативними документами, відповідно до яких він має виконувати свої посадові обов'язки. Тому в розділі "Методична робота, методичні рекомендації"розміщені всі необхідні матеріали: "Методичні рекомендації щодо викладання трудового навчання, проведення інструктажів з ОП, зразок журналу з ОП для учнів та працівників, програми для 5-9 класів з трудового навчання".
Літо завершується. Час збирати урожай. Та не поспішайте викидати рослинні залишки бо вони можуть стати чудовим природним матеріалом для різноманітних поробок.
Після збирання кукурудзи залишаються обгортки з качанів. Іх слід зібрати в суху сонячну погоду, розстелити тонким шаром на столі, висушити. Зберігати в сухому місці, оскільки солома може запріти, почорніти та втратити привабливий вигляд.
З кукурудзяної соломи можна виготовити народну іграшку, прикраси, вироби для оздоблення інтер'єру.
Традиція вишивати рушники дійшла до нас з давніх давен, про що свідчать народні звичаї, експозиції в краєзнавчих музеях, поезії. Рушник широко використовувався в побуті. Без нього не обходилось жодне свято. Узори передавались від матері до дочки. Але кожний регіон мав свій неповторний колорит та техніку виконання рушника.
Учениці 9 класу вирішили створити власний рушник, обравши узор, інструменти та матеріали.
... Читати далі »
М'які іграшки-тварини завжди приваблюють дітей своєю оригінальністю та простотою у виготовленні. Для таких виробів можна використати будь-які матеріали, оздоблення, адже кожна іграшка всеодно буде використана у грі.
22 квітня в Черкаському обласному краєзнавчому музеї пройшла акція "Рушник Великому Кобзарю". Черкаські майстрині-вишивальниці, студенти, учні долучились до вишивання рушника присвяченого 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка. На полотні довжиною 7 метрів та шириною 56 сантиметрів оживуть традиційні мотиви українських народних вишивок та слова з творів Т.Г. Шевченка.
З давніх-давен в Україні святили мак, посипали ним людей та худобу, бо вірили, що він захистить від лиха. Дівчата, в сім'ях яких були загиблі, вишивали на сорочках квіти маку, а у вінок вплітали сім квіток маку на знак збереження та продовження роду. В Україні мак є символом пам'яті.
Пропоную відео майстер-клас по виготовленню квітки маку з атласної стрічки.
Мак - символ загиблих на війні. В Україні мак є квіткою пам'яті.
5-6 травня в Черкаській Галереї народного мистецтва та в Черкаському обласному Центрі туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді відбулись майстер-класи з виготовлення квітки маку. Майстри народної творчості Миронюк Катерина, Мартинова Ольга, Тимошенко Галина, Урбан Наталія навчили вчителів трудового навчання, майстрів з ПТУ, та працівників Центру народної творчості виготовляти брошку "мак" з червоної стрічки.
27 березня - 10 квітня в Галереї народного мистецтва черкаські майстрині провели майстер-класи з писанкарства. Учасники заходу дізнались про традицію писати писанки напередодні Великодня. про символи, які використовувались на писанках, щоб вони несли оберегові властивості та написали власну писанку.